2 kolejka Ekstraklasa Games Pro za nami!
2.kolejka trzeciego sezonu Ekstraklasa Games była pełna realnych emocji, choć same spotkania były wirtualne. Meczem tygodnia na antenie TVP SPORT było HITowe starcie Wisły Kraków z Legią Warszawa. W dwumeczu 3:2 dla Białej Gwiazdy!
Kolejka numer dwa transmitowana była 13 grudnia. Naprzeciw siebie w ramach meczu tygodnia na PS4 stanęli Miłosz "milosz93" Bogdanowski – Legia i Jakub "cyanide" Mikołajewski – Wisła. Na XBOXIE czekało nas starcie Bartosza "bejotta" Jakubowskiego z Gracjanem "polako" Gołębiewskim.

Najciekawsze spotkania:

Mecz Tygodnia:

Wisła Kraków – Legia Warszawa
Od początku spotkania można zauważyć, że obie drużyny mierzą wysoko w końcowej tabeli. Mecz na PS4 był typowym meczem walki, w którym zawodnicy starali się nie popełnić błędu.

W 23. minucie "Milosz93" rozegrał świetną akcję w trójkącie na większym obszarze boiska. W jej wyniku Cristiano Ronaldo w barwach Legii znalazł się w dogodnej pozycji do strzału i lewą nogą zdobył bramkę na 1:0.

Kolejna popisowa akcja gracza Legii Warszawa miała miejsce w 32. minucie. Miłosz Bogdanowski rozciągnął grę w trójkowej akcji pomiędzy Ronaldo, Kante i Neymarem. Ten ostatni będąc w polu karnym — wykonał sztuczkę step-over, w której wyniku obrócił się o 180 stopni. Miłosz nie mógł pomylić się w sytuacji, którą wykreował i zdobył bramkę na 2:0. Wicemistrz zeszłego sezonu Ekstraklasaa Games – "cyanide" nie wszedł dobrze w mecz.

Druga połowa miała odmienny charakter. Reprezentant Wisły Kraków zaczął kontrolować spotkanie i spychał gracza Legii do kontrataku.

W 64. minucie Mbappe w barwach Białej Gwiazdy znalazł trochę miejsca przed polem karnym Legii. "Cyanide" wykonał klasyczny dla FIFA 21 trick – step-over i zdobył bramkę strzałem w krótki słupek na 2:1.

Wisła była bliska wyrównania, w 75. minucie Jakub Mikołajewski strzelił prosto w bramkarza.

W końcówce spotkania zrobiło się bardzo nerwowo. W 87. minucie "cyanide" strzelił bramkę, ale ta nie została uznana – wirtualny sędzia dopatrzył się spalonego. "Milosz93" został zmuszony do gry na czas w końcówce spotkania, ale dowiózł wygraną do jego końca. Wynik na PS4 to 2:1 dla Legii.

Przechodząc do rewanżu na XBOXIE, warto wspomnieć, że Bartosz "bejott" Jakubowski nie przepada za rolą faworyta. W tym spotkaniu jej nie miał, Gracjan "polako" Gołębiewski uważany jest za najlepszego polskiego gracza na tej platformie.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo szybko. Już w 4. minucie bliski zdobycia bramki był "polako", ale w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki.

Chwilę później – w 10. minucie świetnym rozegraniem popisał się "bejott". Renato Sanches w barwach Legii odebrał mu piłkę, ale zaraz ją stracił, ta odbiła się przy tej próbie i wpadła wprost pod nogi Neymara w barwach Wisły. Brazylijczyk lewą nogą strzałem siłowym w krótki słupek umieścił piłkę w siatce. Było 1:0 dla Białej Gwiazdy.

W 23. minucie Wisła reprezentowana przez "bejotta" była bliska podwyższenia stanu spotkania. Strzał finezyjny przeleciał jednak nad poprzeczką.

Gracjan Gołębiewski nie odpuszczał, w 26. minucie spotkania popisał się sztuczkami technicznymi w polu karnym, ale znów zabrakło mu kropki nad i.

Należy pochwalić "bejotta" za grę w 1. połowie. Zawodnik Wisły wyłączył niemalże wszystkie atuty "polako" i uniemożliwił mu swobodne granie.

W 58. minucie "bejott" zaznacza swoją przewagę w spotkaniu i wychodzi na 2:0 po bramce Kyliana Mbappe.

Zawodnicy nie wykonali żadnych zmian personalnych w 90. minutach. Wynik spotkania nie zmienił się do końca meczu. Wygrana 2:0 to zasługa świetnej gry Bartosza "bejotta" Jakubowskiego , który kontrolował spotkanie. Przez większość część meczu świetnie zmieniał tempo gry, przechodził od usypiającego ataku pozycyjnego po nagłe zrywy, które tworzyły wyrwy w obronie Legii Warszawa.

Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa
Starcie jednego z najlepszych graczy w Polsce – Kamila "Riptorka" Soszyńskiego ze zwycięzcą 2. edycji Ekstraklasa Games na PS4 – Piotrem "Pontonix300" Szczepanikiem zapowiadało się emocjonująco i takie też było.

Już w 5. minucie Jagiellonia mogła wyjść na prowadzenie, ale Rashford zmarnował świetną okazję.

Fantastycznymi umiejętnościami gry w FIFA zaprezentował się "Pontonix300" w 15. minucie spotkania. Jego Zidane jednak nie trafił w dogodnej sytuacji.

W 30. minucie "Riptorek" zrealizował świetną akcję bramkową. Ronaldo zagrał do Mbappe, ten do Zidana, który odegrał do wirtualnego Mbappe i było 1:0 dla Jagielonii.

Przytomnością umysłu zachował się "Riptorek" w 52. minucie spotkania. Jego Zinedine Zidane przepychał się w polu karnym, po czym odzyskał piłkę. Jagiellonia znalazła się w dogodnej sytuacji do strzału, ale trafiła w słupek. Piłka spadła pod nogi Neymara, który strzelił bramkę na 2:0. "Riptorek" wykonał cieszynkę "przepraszam" po tej bramce.

Kolejne bramki dla Jagielonii padały w krótkim odstępie czasu. Bramka na 3:0 została zdobyta w 74. minucie, a w 80. na 4:0. Mecz wyglądał łatwo dla Pro-gracza Jagielloni. Morale w obozie Rakowa Częstochowa zdecydowanie spadły.

Wynik został ustalony w 90. minucie po bramce Alessandriniego, którego karta była do zrobienia w Wyzwaniach Budowania Składów. Spotkanie na PS4 zakończyło się wynikiem 5:0 i było pokazem siły Jagielloni Białystok.

Piotrowi "Piterkowi" Kochanowi nie poszło gorzej niż jemu starszemu koledze. Mecz na Xboxie również padł łupem Jagielloni. Wynik to 5:1. Totalna dominacja to może za duże słowo, ale rezultat mówi sam za siebie. Gracz Rakowa Mateusz "Laueritto" Lauer nie mógł być zadowolony z tego spotkania. Jagiellonia mocno zaznaczyła swoją pozycję w lidze. Czy wyłania się nowy faworyt rozgrywek?

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice
Bardzo ciekawym spotkaniem było starcie Podbeskidzia z Piastem na platformie PS4. Dawid "Dewidek" Kamasiński prowadził już 3:1, ale Tomasz "Tomek601" Legut nie chciał się poddać. Zmienił formację na inną niż dotychczas i zaskoczył gracza Piasta Gliwice. Gracz Podbeskidzia doprowadził do wyrównania stanu spotkania, a następnie wyszedł nawet na jednobramkowe prowadzenie. "Dewidek" nie mógł tego tak zostawić i w końcówce spotkania wyrównał na 4:4 - wyszarpując 1 punkt dla Piasta. Takich meczów na esportowej scenie chcemy jak najwięcej. Na Xboxie zwycięstwo odniósł Piast — wygrywając 2:1. Michał "GentleMike" Lauer może być z siebie zadowolony, doprowadził Piastunki do zwycięstwa w dwumeczu.Najlepsi gracze w tabeli MVP po 1. Kolejce Ekstraklasa Games Pro:

PS4:
1. Kamil "Riptorek" Soszyński – Jagiellonia Białystok 2 mecze 6 punktów +7 bramek

XBOX ONE:
1. Damian "natsu" Gajewski – Śląsk Wrocław 2 mecze 6 punktów +13 bramek
Na czele tabeli po 2. kolejce stanęła Jagiellonia Białystok. Forma Kamila "Riptorka" Soszyńskiego, który objął prowadzenie w tabeli MVP dla PS4 i dyspozycja Piotra "Piterka" Kochana może imponować. Na czele tabeli indywidualnej na platformie Xbox Damian "natsu" Gajewski po zwycięstwie 9:1 nad reprezentantem Zagłębia Lubin — Robertem "Lisekhd" Liszką.

Jaki będzie stan tabeli po 3. Kolejce Ekstraklasa Games Pro? Czy Jagiellonia Białystok utrzyma doskonałą formę? Transmisje z trzeciego sezonu Ekstraklasa Games w TVP Sport.
sanczezik, Sunday, 13/12/20 17:21
 
comments (1)
 
 
Pk
 
 
 
Information:
  • info write comment not allowed