PODSUMOWANIE 3. KOLEJKI EKSTRAKLASA GAMES PRO
Trzecia kolejka Ekstraklasa Games Pro rozpoczęła się mocnym uderzeniem. Mecz Lech Poznań vs Wisła Kraków był hitem zarówno na boisku realnym, jak i wirtualnym. W dwumeczu 4:1 dla Białej Gwiazdy dzięki fantastycznej dyspozycji "bejotta". Forma Jagiellonii Białystok może robić wrażenie. Duma Podlasia strzeliła aż 12 bramek, a straciła tylko jedną w dwumeczu z Górnikiem Zabrze.
Transmisja z trzeciej kolejki odbyła się 20 grudnia. Lecha reprezentowali Dominik "Bogyys" Boguś (PS4) oraz Kacper "Furman" Furmanek (XB1), Wisłę zaś Jakub "cyanide" Mikołajewski (PS4) oraz Bartosz "bejott" Jakubowski (XB1).

Najciekawsze spotkania:

Mecz Tygodnia

Lech Poznań vs Wisła Kraków
Starcie na PS4 dla obu graczy mogło być meczem na przełamanie. "Bogyys" – Lech i "cyanide" – Wisła mierzą wysoko w ligowej tabeli. W tej sytuacji każdy punkt może być na wagę złota.

W 31. minucie spotkania świetną akcję rozegrał "Bogyys". Rajd rozpoczął Ferland Mendy, ten wypatrzył Neymara, który przytomnie odegrał do wbiegającego Alessandriniego. Ten strzałem z pierwszej piłki dał prograczowi Lecha prowadzenie. Było 1:0.

W 40. minucie Lech Poznań był bardzo bliski podwyższenia wyniku. Po akcji niemalże bliźniaczej do bramkowej – Romain Alessandrini w barwach Lecha znalazł się na pozycji spalonej, a bramka nie została uznana.

Jakub "cyanide" Mikołajewski wielokrotnie próbował stworzyć sobie trochę miejsca na małej przestrzeni pola karnego. Próby te przyniosły skutek w 67. minucie spotkania, kiedy po wyśmienitym dryblingu Neymar w barwach Wisły Kraków doprowadził do wyrównania.

Gracz Wisły Kraków miał jeszcze kilka sytuacji w tym spotkaniu. Ostatecznie ani Lechowi, ani Wiśle nie udało przeważyć się szali na swoją korzyść. W meczu na PS4 remis 1:1.

W meczu na XBOXie zmierzyli się czołowi gracze w skali kraju. Dla odmienionego mentalnie "bejotta" – Wisła spotkanie z reprezentantem Polski "Furmanem" – Lech było kolejnym ligowym meczem. Kacper Furmanek już w wywiadzie przedmeczowym podchodził do rywala z dużym szacunkiem.

Mecz rozpoczął się bardzo szybko. W 6. minucie doszło do rzutu karnego dla Wisły Kraków. Strzał "bejotta" został obroniony, ale ostatecznie progracz Wisły zdobył bramkę na 1:0 w wyniku dobitki.

"Furman" z każdą minutą spotkania zyskiwał pewność siebie. Dowodem bramka na 1:1 w 27. minucie po indywiudalnej akcji Cristiano Ronaldo. Co za kunszt w używaniu dryblingu u reprezentanta Lecha.

"Bejott" nie chciał zakończyć połowy remisem. Raptem 10 minut po utracie bramki wyszedł na prowadzenie po golu Neymara. Na twarzy "Furmana" zauważalne było niezadowelenie, progracz Lecha wiedział, że jego obrońca mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.

Wybuch radości u "bejotta" spowodował gol na 3:1 w 90. minucie spotkania. To była kropka nad i. "Bejott" imponuje formą na start trzeciego sezonu Ekstraklasa Games. Za nim 3 spotkania i 3 zwycięstwa. Trener Wisły Bartosz "Seven" Majewski może być zadowolony.

Raków Częstochowa vs Piast Gliwice
Spotkanie Rakowa Częstochowa z Piastem Gliwice miało wiele podtekstów pozaboiskowych. Na Play Station 4 naprzeciw siebie stanęli dobrzy znajomi z podwórka.

Piotr "Pontonix300" Szczepanik – Raków i Dawid "Dewidek" Kamasiński – Piast nie mieli jednak sentymentów. Już w 7. minucie było 1:0 dla Piasta.

Po poł godziny gry padła bramka wyrównująca, kiksem popisał się jeden z obrońców Piasta. "Pontonix300" zachował zimną krew i wykorzystał nadaną sytuację.

Piękną bramką na 2:1 popisał się "Dewidek". Johan Cruyff w barwach piastach zaczarował rywali sztuczkami technicznymi, po których zdobył bramkę.

Ostatnie minuty meczów w grze FIFA potrafią być emocjonujące. Nie inaczej było tym razem. "Pontonix300" doprowadził do wyrównania w ostatniej minucie spotkania. Na Play Station 4 remis 2:2.

Równie emocjonująco zapowiadało się starcie braci Lauer. Mateusz "Laueritto" Lauer – Raków i Michał "GentleMike" Lauer – Piast podeszli do spotkania emocjonalnie.

"Laueritto" wyszedł na prowadzenie już w 3. minucie spotkania.

Kolejna bramka padła po strzale zza pola karnego przez Ronaldo, było już 2:0.

Ostatnia bramka padła w 31. minucie po golu Mbappe.

"GentleMike" nie mógł być zadowolony z tego spotkania. Utrata punktów stawia Piasta – niedawnego lidera w niewygodnej pozycji w tabeli ligowej.

Pogoń Szczecin vs Zagłębie Lubin
Wyniki Marcina "mrna" Sczesa w tym sezonie można uznać za rozczarowanie. Reprezentant Zagłębia na PS4 miał dodatkową motywację w tym spotkaniu. Mierzył się on ze swoim kolegą ze zwycięskiego składu Pogoni Szczecin – Ekstraklasa Games FIFA 19. Smaczku rywalizacji dodawał fakt, że to Nikodem "Piko" Pawlak – Pogoń wygrał zamknięte eliminacje do drużyny Portowców z "mrnem" podczas Ekstraklasa Games FIFA 20, tym samym zmuszając go do udziału w otwartych eliminacjach. Spotkanie było wyrównane. Ostatecznie górą Pogoń po golu Kyliana Mbappe.

Forma Oskara "Oskena" Orłowskiego może robić wrażenie. Młody gracz Pogoni na XBOX One nie dał szans Robertowi "Lisekhd" Liszce – Zagłębie. Osken strzelił aż 5 bramek, a tylko jedną stracił. Warto zwrócić uwagę jak gracz Pogoni zachowuje się w sytuacjach bramkowych, najczęściej wybiera najlepsze możliwe rozwiązanie. Pogoń rozkręca się z meczu na mecz. Czy dobra forma zaprowadzi ich do wielkiego finału?
Najlepsi gracze w tabeli MVP po 3. Kolejce Ekstraklasa Games Pro:

PS4:
1. Kamil "Riptorek" Soszyński – Jagiellonia Białystok 3 mecze 9 punktów +14 bramek

XBOX ONE:
1. Damian "natsu" Gajewski – Śląsk Wrocław 3 mecze 9 punktów +13 bramek
Na fotelu lidera po 3. Kolejce Ekstraklasa Games Pro umocniła się Jagiellonia Białystok. Według wielu stali się właśnie głównym faworytem do zwycięstwa w całym turnieju, a co pokazują wyniki — nie są to słowa na wyrost. Komplet punktów po 6. meczach i 25 goli na plus w bilansie bramkowym może robić wrażenie. Na czele tabeli MVP na PS4 ponownie reprezentant Jagiellonii – Kamil "Riptorek" Soszyński . Na XBOX One lider tabeli MVP również się nie zmienił, w dalszym ciągu przewodzi Damian "natsu" Gajewski.

Rozgrywki Ekstraklasa Games nabierają rozpędu. Każdy tydzień rzuca nowe światło na dyspozycje prograczy. Jak będą wyglądały dalsze rozstrzygnięcia? Jedno jest pewne – emocji nie zabraknie. Transmisje z trzeciego sezonu Ekstraklasa Games w TVP Sport.

Więcej esportu na TVPSport.pl
sanczezik, Monday, 21/12/20 05:56
 
comments (1)
 
 
People wonder why so many writers come to live in Paris. I’ve been living ten years in Paris and the answer seems simple to me: because it’s the best place to pick ideas. Just like Italy, Spain.. or Iran are the best places to pick saffron. https://www.masterpapers.com/ If you want to pick opium poppies you go to Burma or South-East Asia. And if you want to pick novel ideas, you go to Paris.
 
 
 
Information:
  • info write comment not allowed