Podsumowanie 5. kolejki Ekstraklasa Games Pro w FIFA 21
Aż 8 bramek zobaczyć można było w pierwszych wirtualnych derbach Poznania. W 5. kolejce Ekstraklasa Games Pro odpowiednio 3:1 (PS4) i 1:3 (XB1) w starciu Warty z Lechem. Zadowoleni mogą być zarówno kibice "Zielonych", jak i sympatycy "Kolejorza". Jagiellonia Białystok niezmiennie przewodzi w ligowej tabeli. Po raz pierwszy jednak w tej edycji progracze "Dumy Podlasia" nie zdobyli kompletu punktów.
Transmisja z 5. kolejki miała miejsce 3 stycznia. Barwy Warty reprezentowali Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski (PS4) oraz Filip "Filippo" Krzysztofik (XB1), Lecha zaś Dominik "Bogyys" Boguś (PS4) oraz Kacper "Furman" Furmanek (XB1).

Najciekawsze spotkania:

Mecz Tygodnia
Warta Poznań vs Lech Poznań
W pierwszych wirtualnych derbach Poznania obie drużyny zdobyły po 3 punkty. Spotkanie na Play Station 4 padło łupem progracza Warty — Maksymiliana Zalewskiego. Wynik 3:1 nie do końca odzwierciedla tego, co działo się w spotkaniu. Wynik mógł być bardziej okazały na korzyść "Zielonych", jeżeli "Zalewskyy" wykorzystałby wszystkie sytuacje, które wykreował w tym spotkaniu. Zmarnowany został między innymi rzut karny. Progracz Warty potwierdził, że mimo roli debiutanta w tak dużym turnieju jest w stanie wygrywać z bardziej doświadczonymi rywalami.

Spotkanie na Xboxie to również 3:1, ale na korzyść drużyny zza miedzy. Kacper "Furman" Furmanek nie był jednak zadowolony ze swojej postawy. Jak sam stwierdził — w pierwszej połowie nie miał pomysłu na ten mecz. Bramka na 1:0 padła w końcówce zamkniętej pierwszej połowy. Druga połowa miała już inne oblicze. "Furman" dominował swojego rywala, często korzystając ze sztuczek technicznych. "Filippo" — Warta chciał dobrze zaprezentować się przed spotkaniem i ten cel można uznać za zaliczony. Udało mu się zdobyć bramkę na 1:3.

Piast Gliwice vs Jagiellonia Białystok
Progracze dwóch czołowych drużyn w ligowej tabeli urządzili sobie wirtualną strzelaninę. W wymianie ciosów żaden z klubów nie okazał się lepszy. Nastąpił podział punktów na obu platformach. Na Play Station 4 prowadzenie w spotkaniu przechodziło z rąk do rąk . Ostateczny wynik to remis 3:3. Dawid "Dewidek" Kamasiński — Piast po raz kolejny w tym sezonie stracił koncentracje w końcówce spotkania, co pozbawiło go zwycięstwa. Na Xboxie 2:2 po równie emocjonującym spotkaniu. Nie mogło być inaczej. Naprzeciw siebie stanęli dwaj czołowi dla tej platformy progracze na tym turnieju. Jagiellonia Białystok po raz pierwszy w rozgrywkach Ekstraklasa Games Pro nie zdobyła kompletu punktów.

Śląsk Wrocław vs Pogoń Szczecin
Za zwycięstwem "Portowców" na Play Station 4 przemawiało doświadczenie i umiejętności Nikodema "Piko" Pawlaka. Te dały o sobie szybko znać. 2:0 dla Pogoni w pierwszej połowie ustawiło resztę spotkania. Warte pochwał jest zastosowanie sztuczek technicznych przez progracza drużyny ze Szczecina. Bramki takie jak gol na 3:0 w tym spotkaniu byłyby ozdobą każdego turnieju esportowego w grę FIFA. "Natsu" — Śląsk po raz pierwszy w tym sezonie nie wygrał swojego meczu podczas zmagań na Xboxie. W zakłopotanie wprowadziła go szybko stracona bramka w ekwilibrystycznym stylu. Ostatecznie 1:1 po wyrównującym golu w końcówce spotkania.
Najlepsi gracze w tabeli MVP po 5. kolejce Ekstraklasa Games Pro:

PS4:
1. Kamil "Riptorek" Soszyński – Jagiellonia Białystok 5 meczów 13 punktów +17 bramek

XBOX ONE:
1. Damian "natsu" Gajewski – Śląsk Wrocław 5 meczów 13 punktów +14 bramek
Pierwsze miejsce w ligowej tabeli niezmiennie okupuje Jagiellonia Białystok. Jej przewaga nad drugim miejscem zmniejszyła się o 2 punkty. Powodem podwójny remis z Piastem. Bez zmian również na szczytach klasyfikacji MVP dla PS4 i XB1. Na platformie Sony liderem Kamil "Riptorek" Soszyński. Damian "natsu" Gajewski wciąż przewodzi klasyfikacji indywidualnej na Xboxie, ale Piotr "Piterek" Kochan — Jagiellonia i Bartosz "bejott" Jakubowski — Wisła Kraków zrównali się z nim punktami. To zwiastuje wielkie emocje w dalszej części sezonu.

Więcej esportu na TVPSport.pl
sanczezik, Tuesday, 05/01/21 06:03
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed