6 kolejka Ekstraklasa Games za nami!
Łącznie 6 bramek padło w meczu tygodnia 6. kolejki Ekstraklasa Games Pro. Jagiellonia Białystok wygrała 3:2 (PS4) i 1:0 (XB1) w pojedynku z Zagłębiem Lubin. Spotkanie było zaskakująco wyrównane jak na to, że obie drużyny dzieliło aż 15 miejsc w ligowej tabeli. Szósta kolejka Ekstraklasa Games Pro przyniosła zmianę lidera klasyfikacji indywidualnej na Xboksie. Piotr "Piterek" Kochan (Jagiellonia) zastąpił Damiana "natsu" Gajewskiego.
6. kolejka odbyła się 10 stycznia. Reprezentantami Jagiellonii Białystok jest czołowy duet ligi — Kamil "Riptorek" Soszyński (PS4) i Piotr "Piterek" Kochan (XB1). Barw Zagłębia bronią Marcin "mrn" Sczes (PS4) oraz Robert "Lisekhd" Liszka (XB1).

Najciekawsze spotkania

Mecz Tygodnia
Jagiellonia Białystok vs Zagłębie Lubin
Ligowa tabela nakazywałaby sądzić, że Jagiellonia Białystok jest murowanym faworytem do wygranej w spotkaniach na obu platformach podczas 6. kolejki Ekstraklasa Games Pro. Kuba Polkowski będący komentatorem wydarzenia miał jednak nosa. Przed startem meczu stwierdził, że — spotkanie powinno być wyrównane, a różnica w tabeli może być nieco złudna. "Riptorek" (Jagiellonia) wygrał swój mecz na PlayStation 3:2, ale nie mógł być zadowolony ze swojej gry. "Mrn" nie wykorzystał wiele ze świetnych sytuacji, które mogły odwrócić losy meczu. Dla Kamila Soszyńskiego liczy się tylko zwycięstwo w całych rozgrywkach, chce on zdobyć pierwsze oficjalne mistrzostwo Polski dla Jagiellonii. Takimi meczami jak ten udowadnia, że jest w stanie to osiągnąć. To nie było jego spotkanie, ale dzięki wytrwałości i pewności siebie osiągnął korzystny dla siebie rezultat.

Na Xboksie zobaczyć można było zobaczyć tak zwane "szachy". Obaj zawodnicy nie mogli znaleźć sposobu na zdobycie bramki przez dłuższą część spotkania. Ostatecznie to Piotr "Piterek" Kochan strzelił gola na 1:0 i dowiózł ten wynik do końca. W wywiadzie pomeczowym gracz ten żartobliwe stwierdził, że — być może styl jego gry i przeciwnika się pokrywa — stąd głównie defensywne widowisko.

Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Lechia Gdańsk
Spotkanie "Górali" z "Lechistami" było jednym z najciekawszych w kolejce. Starcie czołowych graczy klasyfikacji indywidualnej na PlayStation 4 zaczęło się z korzyścią dla "Bartillosorca" (Lechia). Gracz ten wyszedł na prowadzenie w 30. minucie spotkania. "Tomek601" wiedział jednak, że utrata punktów może być dla niego bardzo kosztowna w kontekście awansu na finały sezonu. W przeciągu 30 wirtualnych minut nie tylko wyrównał stan spotkania, ale też wyszedł na prowadzenie i to aż trzybramkowe! Podbeskidzie wygrało mecz na PS4 4:1. Na Xboksie lustrzane odbicie wyniku. 4:1 wygrywa Lechia po świetnej grze "Niuniusia". Warto jednak pochwalić Oskara "rybsona" Rybarskiego z Podbeskidzia za to, że zdołał zdobyć bramkę w tak trudnym spotkaniu.

Śląsk Wrocław vs Legia Warszawa
Starcie klubów z rodowodem wojskowym dostarczyło wiele e-sportowych emocji. Wynik na PS4 był jednak do przewidzenia. Zwycięstwo "milosza93" (Legia) już przed kolejką wydawało się formalnością, ale 2 gole zdobyte przez "Pricketa" dają nadzieję, że w przyszłych kolejkach gracz Śląska w końcu zacznie punktować. Ostatecznie 5:2 dla Legii na platformie od Sony. Dużo ciekawszy był mecz na Xboksie, gdzie lider tabeli MVP Damian "natsu" Gajewski (Śląsk) grał z Gracjanem "polako" Gołębiewskim (Legia). Spotkanie tych graczy elektryzowało fanów Ekstraklasa Games Pro. Mierzyli się w końcu faworyci do zwycięstwa na platformie Microsoftu. Mecz rozpoczął się już w 10. minucie po golu dla Legii Warszawa. "Natsu" zdołał wyrównać po indywidualnej akcji Neymara, ale w końcówce pierwszej połowy "polako" zamknął spotkanie golem na 2:1 dla Legii. Warto odnotować, że po tej porażce — "natsu" — spadł z pozycji lidera tabeli indywidualnej na Xboksie.
Najlepsi gracze w tabeli MVP po 6. kolejce Ekstraklasa Games Pro:

PS4:
1. Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok) – 6 meczów, 16 punktów, +18 bramek.

XBOX ONE:
1. Piotr "Piterek" Kochan (Jagiellonia Białystok) – 6 meczów, 16 punktów, +14 bramek.

Jagiellonia Białystok zdecydowanie prowadzi w ligowej tabeli. Po sześciu kolejkach ligowych ma aż 6 punktów przewagi nad zajmującą drugie miejsce Legią Warszawa. Po 6. serii gier zmienił się lider klasyfikacji indywidualnej na Xboksie. Damiana "natsu" Gajewskiego zamienił Piotr "Piterek" Kochan. Na PlayStation 4 w tabeli MVP bez zmian. Ciągle przewodzi jej Kamil "Riptorek" Soszyński. Można więc uznać, że zawodnicy "Dumy Podlasia" zdominowali rozgrywki Ekstraklasa Games Pro. Muszą się jednak mieć na baczności. Do końca sezonu jest jeszcze wiele serii gier.

Więcej esportu na TVPSport.pl
sanczezik, Monday, 11/01/21 03:36
 
comments (1)
 
 
سایت شرط بندی بت فا betfa
https://bet-fa.xyz/
 
 
 
Information:
  • info write comment not allowed