Lechia Gdańsk zgarnia 6 punktów z Wisłą Kraków
Siódma kolejka Ekstraklasa Games Pro przyniosła niespodziewane rozstrzygnięcia. W meczu tygodnia Lechia Gdańsk wygrała 3:0 (PS4) i 3:2 (XB1) w starciu z Wisłą Kraków. "Lechiści" zdobyli komplet punktów, czym poczynili niemałą niespodziankę. Po wygranej wskoczyli na 4. miejsce w ligowej tabeli. Zaskakującym rezultatem jest także porażka Legii Warszawa na PlayStation 4. "Milosz93" przegrał 1:3 w meczu z Wartą Poznań.
7. kolejka została rozegrana 17 stycznia. Zawodnikami Lechii Gdańsk w trzecim sezonie Ekstraklasa Games są — Bartek "bartillosorc" Narożnik (PS4) i Mateusz "Niuniuś" Ołów (XB1). Wisłę Kraków podczas największego turnieju FIFA w Polsce reprezentują Jakub "cyanide" Mikołajewski (PS4) oraz Bartosz "bejott" Jakubowski (XB1).

Mecz tygodnia:

Lechia Gdańsk vs Wisła Kraków
Celująca w górną część ligowej tabeli Lechia Gdańsk pokonała aspirującą do najwyższych celów Wisłę Kraków. "Bartillosorc" (Lechia) wygrał swoje spotkanie na PlayStation. Wynik to 3:0, który idealnie oddaje obraz gry. Bartek Narożnik zagrał doskonały mecz w defensywie. "Cyanide" nie był w stanie przebić muru, który zbudował jego przeciwnik. Warto jednak wspomnieć, że Jakub Mikołajewski nie był w pełni sił. Przez problemy zdrowotne nie mógł pojawić się w studiu rozgrywek. Spotkanie na Xboksie było bardziej emocjonujące. Prowadzenie w meczu "Niuniusia" (Lechia) z "bejottem" (Wisła) przechodziło z rąk do rąk. Z każdą minutą meczu zanosiło się na sensację w postaci porażki reprezentanta "Białej Gwiazdy". Do siódmej kolejki Ekstraklasa Games "bejott" był niepokonany. Miał 16 punktów w tabeli, a od bycia liderem klasyfikacji indywidualnej dzielił go tylko bilans bramkowy. Ostateczny wynik to 3:2 dla Lechii Gdańsk, a pierwsza porażka Bartka Jakubowskiego w trzecim sezonie Ekstraklasa Games stała się faktem. "Niuniuś" zagrał świetne spotkanie i udowodnił, że nieprzypadkowo posiada tytuł mistrza Ekstraklasa Games z FIFA19.

Pogoń Szczecin vs Jagiellonia Białystok
Mecz "Portowców" z "Jagą" był kluczowym spotkaniem dla rozwoju ligowej tabeli. W hitowym starciu Ekstraklasa Games Pro Jagiellonia z Pogonią podzieliły się zwycięstwami. W spotkaniu na PlayStation 4, gdzie mierzyli się Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia) i Nikodem "Piko" Pawlak (Pogoń) padły 4 bramki. Pierwszą z nich zdobył pro-gracz "Dumy Podlasia" już w 3. minucie, co nieco ustawiło spotkanie. Pogoń zdołała jednak wyrównać przed końcem pierwszej połowy. Drugie 45 minut to popis gry "Riptorka". W niemalże każdej sytuacji na boisku Kamil Soszyński wykazywał się zimną krwią i pewnie wykorzystywał sytuację, które kreował. W drugiej połowie padły jeszcze dwie bramki dla lidera klasyfikacji indywidualnej. Ostatecznie 3:1 dla Jagiellonii na PS4. Na Xboksie wygrał "Osken" (Pogoń) wynikiem 2:1. Pro-gracz "Portowców" przegrywał z "Piterkiem" jedną bramką, ale w krótkim czasie nie tylko zdołał wyrównać stan spotkania, ale wyszedł też na prowadzenie. Mecz na platformie Microsoftu zamknął strzał w okienko w wykonaniu Cristiano Ronaldo.

Legia Warszawa vs Warta Poznań
Miłosz "milosz93" Bogdanowski (Legia) stracił status niepokonanego po siódmej kolejce Ekstraklasa Games Pro. Pro-gracz stołecznej drużyny uległ 1:3 graczowi Warty Poznań, dla którego jest to pierwszy sezon w tak poważnych rozgrywkach. Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski (PS4) jest uznawany za rewelację turnieju. W starciu na Xboksie wygrywa za to Legia. Gracjan "polako" Gołębiewski kontrolował swoje spotkanie. Mistrz drugiego sezonu Ekstraklasa Games strzelił dwie bramki i zachował czyste konto.
Najlepsi gracze w tabeli MVP po 7 kolejce Ekstraklasa Games Pro:

PS4:
1. Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok) – 7 meczów, 19 punktów, +20 bramek.

XBOX ONE:
1. Damian "natsu" Gajewski (Śląsk Wrocław) – 7 meczów, 16 punktów, +18 bramek.
Jagiellonia Białystok w dalszym ciągu jest liderem tabeli. Sytuacji nie zmieniła nawet pierwsza porażka w sezonie, którą „Duma Podlasia” poniosła na Xboksie. Po 7. serii gier Damian "natsu" Gajewski wrócił na pozycję lidera klasyfikacji indywidualnej na platformie Microsoftu. Na PlayStation 4 ciągle bez zmian. W tabeli MVP przoduje Kamil "Riptorek" Soszyński. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co dzieje się za jego plecami. Na drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej na PS4 wskoczył Tomasz "Tomek601" Legut (Podbeskidzie). Jego doskonałe wyniki zdobywane w pojedynkę mogą doprowadzić go do finałów sezonu.

Więcej esportu na TVPSport.pl
sanczezik, Monday, 18/01/21 08:06
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed