Aż 9 bramek w wirtualnych "Derbach Polski".
Pro-gracze Legii Warszawa i Lecha Poznań stworzyli świetne widowisko podczas 10. kolejki Ekstraklasa Games Pro. Prowadzenie na PlayStation 4 przechodziło z rąk do rąk. To jednak przedstawiciel Legii przeważył szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na Xboksie w "Derbach Polski" padł bramkowy remis. Samo spotkanie było jednak bardzo emocjonujące. Nie mogło być inaczej. Naprzeciw siebie stanęli reprezentanci Polski w kadrze eFutbolu.
10. kolejka Ekstraklasa Games Pro była transmitowana w niedzielę 24 stycznia. Reprezentantami Legii Warszawa podczas trzeciego sezonu rozgrywek są — Miłosz "milosz93" Bogdanowski (PS4) i Gracjan "Polako" Gołębiewski (XB1). Przedstawiciele Lecha Poznań to Dominik "Bogyys" Boguś (PS4) i Kacper "Furman" Furmanek .

Mecz tygodnia:
Legia Warszawa vs Lech Poznań
"Kolejorz" był bardzo bliski sprawienia niespodzianki na PlayStation 4."Bogyys" (Lech) dwa razy wychodził na prowadzenie w tym spotkaniu. Pierwszy z goli padł po wirtualnym kwadransie z rzutu karnego. Ostatecznie przedstawiciel Lecha musiał jednak uznać wyższość czterokrotnego mistrza Polski. Na "plejaku" 3:2 dla Legii Warszawa. Mentalność zwycięzcy, którą posiada "milosz93" (Legia) robi ogromne wrażenie. Na Xboksie 2:2. Pro-gracze przede wszystkim skupili się na wyłączeniu ofensywnych atutów swojego przeciwnika. Zarówno "Polako" (Legia), jak i "Furman" (Lech) nie byli zadowoleni z rezultatu spotkania. Muszą jednak pamiętać, że jedno oczko do ligowej tabeli jest jednak lepsze niż brak punktów.

Wisła Kraków vs Raków Częstochowa
"Biała Gwiazda" wygrywa podwójnie w starciu z Rakowem Częstochowa. Przedłuża to ich szansę na drużynowy awans na finały sezonu. Do wicelidera z Warszawy mają tylko 3 punkty straty. W spotkaniu na PS4 pierwszy z golem był Raków. Jakub "cyanide" Mikołajewski (Wisła) potrafił się jednak zmobilizować. Najpierw wrócił do spotkania, a następnie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu. Bartosz "bejott" Jakubowski (Wisła) pewnie pokonał Mateusza "Laurietto" Lauera (Raków) na Xboksie wynikiem 5:3. Warto odnotować, że trzy z pięciu strzelonych bramek zostały zdobyte po uderzeniu głową, co nie jest typowe dla gry FIFA21. Przedstawiciel Wisły miał tylko trzy punkty przewagi w klasyfikacji indywidualnej nad rywalem przed startem kolejki. Wygrana pozwala jednemu z najbardziej rozpoznawalnych graczy w stawce odetchnąć i ustabilizować swoje miejsce na fotelu lidera klasyfikacji indywidualnej.

Pogoń Szczecin vs Wisła Płock
"Nafciarze" zbierają kolejny skalp na wyżej notowanym rywalu. Nikodem "Piko" Pawlak (Pogoń) musiał uznać wyższość Tomka "Bryke" Beczaka, dla którego każdy mecz w barwach Wisły Płock jest meczem o podwójną stawkę. Na PlayStation 4 padł wynik 4:2 dla płocczan. Na platformie Microsoftu remis 2:2. Nieopierzony "Osken" (Pogoń) nie potrafił znaleźć sposobu na najbardziej doświadczonego gracza w stawce – Cezarego "KarteKpL" Gontarka (Wisła Płock).
Najlepsi gracze w tabeli MVP po 10. kolejce Ekstraklasa Games Pro:

PS4:
Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok) – 10 meczów, 25 punktów, +23 bramek.

XBOX ONE:
Bartosz "bejott" Jakubowski (Wisła Kraków) – 10 meczów, 25 punktów, +17 bramek.
Po 10. kolejce Jagiellonia Białystok odskoczyła Legii Warszawa na 2 punkty w ligowej tabeli. W grze o drużynowy awans na finały sezonu oprócz wymienionej dwójki jeszcze są Wisła Kraków i Raków Częstochowa. Klasyfikacjami indywidualnymi przewodzą Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia) na PlayStation 4 i Bartosz "Bejott" Jakubowski (Wisła) na Xboksie One.

Więcej esportu na TVPSport.pl
sanczezik, Monday, 01/02/21 05:47