Jagiellonia z Legią biją się o mistrza. Podsumowanie kolejek 11-12 w Ekstraklasa Games Pro FIFA 21
Podczas ostatniego weekendu stycznia mogliśmy zobaczyć dwie kolejki Ekstraklasa Games Pro. Obie z nich dostarczyły wielu emocji i niesamowitych goli. W 11. kolejce Legia Warszawa wygrała za 6 „oczek” z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podczas kolejnej serii gier Jagiellonia zdobyła 4 punkty z doświadczonymi rywalami z Wisły Płock. Wartym odnotowania jest fakt pogubienia punktów z niżej notowanymi rywalami przez Wisłę Kraków.
Mecz tygodnia
Legia Warszawa vs Podbeskidzie
"Milosz93" 3-1 "Tomek601" (PS4)
"Polako" 4-1 "Rybson" (XB1)

Na wirtualnej murawie meczu na PlayStation 4 działo się naprawdę dużo. Łącznie padły aż cztery bramki. Przez pierwszą połowę spotkania obaj gracze nie potrafili wykorzystać sytuacji, które kreowali. "Miłosz93" przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie w 41. minucie po golu Bruno Fernandesa. Walczący o awans poprzez klasyfikację indywidualną "Tomek601" wyrównał stan spotkania w 68. minucie, co zapowiadało wielkie emocje w dalszej części meczu. Jednak reprezentant Legii nie pozwolił mu rozwinąć skrzydeł. Wykorzystał rozegranie od środka – "kick-off gola" – i ponownie umieścił piłkę w siatce swojego rywala. Był to kluczowy moment dla spotkania, po którym Tomasz Legut nie mógł się już pozbierać. W końcówce Legia ustaliła wynik meczu na 3:1.

Mecz na Xboksie miał odmienny charakter. Całość spotkania przebiegała pod dyktando Gracjana "Polako" Gołębiewskiego. Mistrz drugiego sezonu Ekstraklasa Games zdobył cztery bramki, tracąc zaledwie jedną. Reprezentant Polski szukał nie tylko prostych rozwiązań dających bramki, ale także akcji, które mogłoby nacieszyć oczy widzów wirtualnej Ekstraklasy. Dla Oksara "Rybsona" Rybarskiego był to bardzo trudny mecz, ale dzięki uporowi i konsekwencji w grze udało mu się pozbawić "Legionistę" czystego konta w tym spotkaniu. Zdobycie honorowej bramki przeciwko jednemu z najlepszych graczy w Polsce może być dla niego powodem do zadowolenia.

Najciekawsze spotkanie
Piast Gliwice vs Wisła Kraków
"Dewidek" 5-2 "cyanide" (PS4)
"GentleMike" 2-2 "bejott" (XB1)

Niezwykle ważnym spotkaniem w kontekście układu w ligowej tabeli było starcie Piasta Gliwice z Wisłą Kraków. W spotkaniu na PlayStation 4 Dawid "Dewidek" Kamasiński prowadził już 3:0 i stawało się jasne, że utrzyma status jedynego niepokonanego gracza po 11. kolejce rozgrywek. Jakub "cyanide" Mikołajewski robił wszystko, aby wrócić do gry. Udało mu się nawet zdobyć dwie bramki, ale to nie wystarczyło na przedstawiciela Piasta. Ostatecznie na plejaku 5:2 dla gliwiczan. Na Xboksie "bejott" do 78. minuty prowadził 2:0. Doświadczony gracz imponował wizją gry i umiejętnym wykorzystaniem posiadanych zawodników. Losy meczu odwróciły się jednak na 12 minut przed końcem. Najpierw Michał "GentleMike" Lauerzdobył bramkę kontaktową, a chwilę później doprowadził do wyrównania po strzale za pola karnego w wykonaniu Samuela Eto’o. Remis 2:2 na Xboksie sprawił, że Wisła Kraków ze starcia z Piastem wyszła tylko z 1 punktem do ligowej tabeli.
Zmagania z 12. kolejki Ekstraklasa Games Pro były emitowane 31 stycznia. Barw Jagiellonii bronili Kamil "Riptorek" Soszyński (PS4) i Piotr "Piterek" Kochan (XB1). Przedstawicielami Wisły Płock byli Tomasz "Bryke" Beczak (PS4) i Cezary "KarteKpL" Gonatrek(XB1).

Mecz tygodnia
Jagiellonia Białystok vs Wisła Płock
"Riptorek" 2-1 "Bryke" (PS4)
"Piterek" 3-3 "KarteKpL" (XB1)

Obaj gracze obawiali się siebie nawzajem jeszcze przed startem 12. kolejki Ekstraklasa Games Pro na PlayStation 4. Jak się okazało dla pro-gracza Wisły Płock – słusznie. Po 16. wirtualnych minutach "Riptorek" prowadził już 2:0. Wartym odnotowania był czas zdobycia pierwszej bramki. Ta padła już w 3. minucie. To jeden z najszybciej zdobytych goli podczas całych rozgrywek. Jednak po imponującym początku spotkanie straciło impet. W drugiej połowie do głosu zaczął dochodzić Tomasz "Bryke" Beczak – przedstawiciel Wisły Płock. W 66. minucie złapał kontakt z e-sportowcem "Dumy Podlasia" strzelając bramkę na 1:2. W końcówce spotkania mogło dojść jeszcze do wyrównania, ale ostatecznie Kamil "Riptorek" Soszyński obronił przewagę, którą wypracował sobie na początku meczu. Lider klasyfikacji indywidualnej na platformie Sony dołożył kolejne 3 punkty do swojego dorobku.

Cezary "KarteKpL" Gontarek już niejednokrotnie udowadniał, że trzeba się z nim liczyć na polskiej scenie esportowej. Tak było i tym razem. Najstarszy uczestnik Ekstraklasa Games początkowo przegrywał jedną bramką, ale po doprowadzeniu do wyrównania nestor polskiej sceny FIFA wciągnął "Piterka" w swoją grę. "KarteKpL" wyszedł na prowadzenie i był bardzo bliski wygranej z wyżej notowanym rywalem. Nie był jednak w stanie zatrzymać ciągu na bramkę, który jest elementarny w jego stylu gry. W wyniku kontry w ostatniej minucie padła bramka wyrównująca. Końcowy wynik to 3:3. Wisła Płock i Jagiellonia muszą zadowolić się jednym punktem ze starcia na Xboksie.

Najciekawsze spotkanie
Warta Poznań vs Wisła Kraków
"Zalewskyy" 3-0 "Cyanide"
"Filippo" 0-1 "bejott"

Po świetnych dla nich eliminacjach FIFA 21 eClub World Cup Wisła Kraków dostała zadyszki. Warta Poznań okazała się bardzo trudnym rywalem dla "Wiślaków". W swoim debiutanckim sezonie na Ekstraklasa Games Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski (Warta, PS4) rozpycha się łokciami pośród bardziej doświadczonych graczy. Tym razem dość niespodziewanie pokonał Jakuba "cyanide’a" Mikołajewskiego. Czy kolejną wygraną z faworytem spotkania można nazywać jeszcze niespodzianką? Z każdym kolejnym punktem "Zalewskyy" jest coraz bliżej awansu do finałów sezonu poprzez klasyfikację indywidualną. Nie wszystko jednak będzie zależeć od niego i musi liczyć na potknięcia swoich rywali. Na Xboksie, po niesamowitych męczarniach z "Filippo" , wygrywa przedstawiciel Wisły Kraków — Bartosz "bejott" Jakubowski. Tylko 1:0 dla "Białej Gwiazdy" na tej platformie może dziwić. Graczy mierzących się w tym spotkaniu dzieliło aż 13 miejsc w tabeli MVP. W ostatecznym rozrachunku "Wiślakom" może zabraknąć punktów, które stracili w 11. i 12. kolejce rozgrywek.
Najlepsi gracze w tabeli MVP po 12. kolejce Ekstraklasa Games Pro:

PS4
Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok) – 12 meczów, 31 punktów, +25 bramek.

XBOX ONE
Bartosz "bejott" Jakubowski (Wisła Kraków) – 12 meczów, 29 punktów, +18 bramek.
Legia Warszawa ma 1 punkt przewagi nad Jagiellonią Białystok w zestawieniu drużynowym po 12. kolejkach Ekstraklasa Games Pro. Walka o mistrza sezonu zasadniczego będzie trwała do ostatniej rundy. Klasyfikacjami indywidualnymi niezmiennie przewodzą Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia, PS4) i Bartosz "bejott" Jakubowski (Wisła, XB1). Grupy pościgowe mają jeszcze duże szanse na złapanie liderów. Za plecami obu pro-graczy jest ogromny ścisk. Końcówka sezonu zapowiada się pasjonująco.

Więcej esportu na TVPSport.pl
sanczezik, Wednesday, 10/02/21 07:25
 
comments (1)
 
 
سایت شرط بندی معتبر با درگاه بانکی
https://shartebartar.com/betting-sites-list/
 
 
 
Information:
  • info write comment not allowed