Piast znalazł się za burtą. Podsumowanie 13. kolejki Ekstraklasa Games Pro w FIFA 21
Coraz mniej niewiadomych w rozgrywkach Ekstraklasa Games Pro. Po 13. kolejkach wiadomo już, że w finałach sezonu zabraknie pro-graczy Piasta Gliwice. Mimo ambicjonalnego podejścia przedstawiciele "Piastunek" osiągnęli zaledwie remisy na obu platformach, które zamknęły im drogę do fazy play-off.
Mecz tygodnia:
Legia Warszawa vs Piast Gliwice
"milosz93" 2:2 "Dewidek" (PS4)
"Polako" 2:2 "GentleMike" (XB1)

Mecz na PlayStation 4 miał niesamowitą dramaturgię. Nic w tym dziwnego, obu graczy interesowało tylko zwycięstwo. Wygrana była szczególnie potrzebna pro-graczowi Piasta – Dawidowi "Dewidkowi" Kamasińskiemu. Tylko 3 punkty dawały mu awans do finałów sezonu Ekstraklasa Games Pro.

W początkowej fazie spotkania wydawało się jednak, że to Miłosz "milosz93" Bogdanowski gładko pokona swojego rywala. Wynik potwierdzał jego optyczną przewagę. Już od 11. minuty przedstawiciel Legii prowadził 1:0. Po półgodzinie wirtualnego meczu czterokrotny mistrz Polski stracił jednak coś ze swojego animuszu i to "Dewidek" przejął inicjatywę.

Zawodnik Piasta wykreował wiele sytuacji bramkowych, ale nie był w stanie znaleźć sposobu na bramkarza przeciwnika. Przełamanie nastąpiło w samej końcówce pierwszej połowy. Dawid Kamasiński idealnie dograł górną piłkę do Neymara, a ten strzałem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w siatce. Gol niezwykłej urody zrobił wrażenie na komentatorach, ale także na rywalu.

Druga odsłona rozgrywana była pod dyktando zawodnika "Piastunek" . W 68. minucie pro-gracz Piasta dopiął swego i wyszedł na prowadzenie po golu Mahreza. W grze zarówno jednego, jak i drugiego gracza dało się zauważyć ciężar spotkania. Obaj podejmowali mnóstwo błędnych decyzji i niecelnych podań.

W 84. minucie po prostopadłym podaniu "Dewidek" stworzył sobie idealną sytuację, w której miał mnóstwo czasu i miejsca do zdobycia bramki. Młody gracz jednak zbyt długo zastanawiał się nad wyborem rozwiązania tej akcji i zmarnował sytuację, która musiała zakończyć się golem. Porzekadło o zemście niewykorzystanych sytuacji sprawdziło się również na wirtualnym boisku.

Dawid Kamasiński nie zdołał utrzymać futbolówki w końcówce spotkania. Piłka trafiła do drużyny "milosza93", a ten w 91. minucie rozegrał świetną akcję, która dała wyrównanie. Kiedy wszyscy byli pewni, że to już koniec spotkania, w ostatniej akcji spotkania "Dewidek" wykreował sobie jeszcze jedną okazję. Po raz kolejny jednak podjął fatalną decyzję. Będąc sam na sam z bramkarzem — strzelił prosto w niego. Końcowy wynik to 2:2.

"Dewidek" pozostał jedynym niepokonanym graczem w stawce Ekstraklasa Games Pro, ale nie zagra w finale sezonu. Koszmarem dla niego mogą stać się stuprocentowe sytuacje, które przedstawiciel Piasta zmarnował.

Na Xboksie również padł remis 2:2. Mecz nie miał już takiej wagi i dramaturgii jak jego poprzednik na “plejaku". Michał " GentleMike" Lauer chciał po prostu pokazać się jak z najlepszej strony w starciu z bardziej renomowanym graczem – Gracjanem "Polako" Gołębiewskim. To się udało, bowiem przedstawiciel Piasta błyskawicznie otworzył wynik meczu. Niecałe 20 minut później jego rywal był już na jednobramkowym prowadzeniu. Młodszy z braci Lauer zauważalnie przespał ten fragment spotkania, ale ostatnie słowo należało jednak do niego. W 58. minucie udało mu się doprowadzić do wyrównania. Rezultat spotkania nie zmienił się do końca meczu. Jak stwierdził w wywiadzie pomeczowym Michał "GentleMike" Lauer — pandemia przystopowała jego e-sportową karierę. Takim wynikiem udowodnił, że jest jednak w stanie rywalizować jak równy z równym z najlepszymi graczami w kraju.
Najlepsi gracze w tabeli MVP po 13. kolejce Ekstraklasa Games Pro:

PS4:
Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok) – 13 meczów, 34 punkty, +31 bramek.

XBOX ONE:
Damian "natsu" Gajewski (Śląsk Wrocław) – 15 meczów, 34 punkty, +33 bramki.
Po 13. seriach gier w Ekstraklasa Games Pro Legia Warszawa ma 1 punkt przewagi nad Jagiellonią Białystok. Bezpośrednie starcie tych drużyn nastąpi w ostatniej kolejce sezonu i to prawdopodobnie tam rozstrzygnie się kwestia tytułu mistrza sezonu zasadniczego. W tabelach MVP dla poszczególnych platform prowadzą Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia, PS4) i Damian "natsu" Gajewski (Wisła, XB1).

Więcej esportu na TVPSport.pl
sanczezik, Thursday, 18/02/21 04:51
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed