Wisła Kraków kończy Ekstraklasa Games Pro w FIFA 21 na 3. miejscu. Podsumowanie 14. serii gier
Aż 8 bramek padło w starciu Jagielloni Białystok z Wisłą Kraków podczas 14. kolejki Ekstraklasa Games Pro. Remisy 2:2 na obu platformach nie są jednak tym, do czego dążyli „Wiślacy”. Wisła Kraków kończy sezon na 3. miejscu w ligowej tabeli i nie zagra w fazie play-off.
Mecz tygodnia:
Jagiellonia Białystok vs Wisła Kraków
"Riptorek" 2:2 "cyanide" (PS4)
"Piterek" 2:2 "bejott" (XB1)

Po zaciętym spotkaniu na PlayStation 4 ostateczny rezultat to bramkowy remis – 2:2. Zwycięstwo w starcie z Jagiellonią przedłużyłoby szansę Wisły Kraków na awans do finałów sezonu przez klasyfikację drużynową. To był nadrzędny cel dla Jakuba "cyanide’a" Mikołajewskiego. Spotkanie jednak nie zaczęło się po jego myśli. Już w 9. minucie na prowadzenie wyszedł "Riptorek". Reprezentant Wisły Kraków szukał sposobu na swojego rywala. Zdecydowanie lepiej wszedł w drugą połowę i w wirtualnej 55. minucie doprowadził do wyrównania. Zwycięzca klasyfikacji indywidualnej na PlayStation 4 nie czekał długo z odpowiedzią. Wyszedł na prowadzenie niemalże tuż po rozpoczęciu od środka boiska, a świetną akcją dwójkową popisali się Cristiano Ronaldo i Kylian Mbappe. "Cyanide’owi" starczyło pary tylko na wyrównanie stanu spotkania.

Dla "Białej Gwiazdy" starcie z "Jagą" na Xboksie miało kolosalne znaczenie. "Bejotta" satysfakcjonowało tylko zwycięstwo. 3 punkty gwarantowałby reprezentantowi Wisły Kraków awans do finałów sezonu.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 18. minucie. Piterek świetnie wykonał "The Bridge Move" i płynnie przeszedł w "Elastico" – kontrolując Cristiano Ronaldo. Podczas zagrania zauważył wybiegającego do podania Neymara. Sprytnie podał do Brazylijczyka i po płaskim strzale wyszedł na prowadzenie.

Do remisu doprowadził gol Ronaldo Nazario w 33. wirtualnej minucie spotkania. Brazylijczyk w zasadzie dołożył nogę po akcji oskrzydlającej Paulo Dybali, którą przeprowadził pro-gracz Wisły Kraków. Po bramce naładowany emocjami "bejott" głośno krzyknął – Let’s go. To potwierdzało wagę tego spotkania.

Bartosz Jakubowski wyszedł na prowadzenie przed końcem pierwszej połowy. Nazario świetnie podał prostopadle do CR7. E-sportowiec "Białej Gwiazdy" zmylił jeszcze bramkarza rywali sztuczką "ball roll" i z ostrego kąta oddał strzał, który znalazł się w siatce. "Bejott" mógł być zadowolony ze swojej gry, a kibice jednego z najbardziej rozpoznawalnych pro-graczy w Polsce zaczęli wierzyć w awans swojego idola.

"Piterek" nie dał za wygraną utytułowanemu rywalowi. Przebitkę z obrońcami wygrał Bruno Fernandes, który po rozegraniu z Mbappe zdobył bramkę wyrównującą. "Bejott" nie mógł być zadowolony z zachowania własnego bloku obronnego.

Po bramce na 2:2 tempo spotkania zdecydowanie siadło. Ani jeden, ani drugi gracz nie był w stanie rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść. Tym samym "bejott" musi pożegnać się z turniejem Ekstraklasa Games. Wisła Kraków kończy rozgrywki na 3. miejscu w tabeli drużynowej. Bartek Jakubowski zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej na Xboksie.
Najlepsi gracze w tabeli MVP po 14. kolejce Ekstraklasa Games Pro:

PS4:
Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok) – 14 meczów, 35 punktów, +31 bramek.

XBOX ONE:
Damian "natsu" Gajewski (Śląsk Wrocław) – 15 meczów, 34 punkty, +33 bramki.
4 kolejek Ekstraklasa Games Pro wyłoniło już dwie czołowe drużyny ligi i zwycięzców klasyfikacji MVP dla poszczególnych platform.

Do finałów sezonu z tabeli drużynowej awansowały Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa. To "Duma Podlasia" jest aktualnym liderem tabeli i ma 1 punkt przewagi nad "Legionistami". Kwestia drużynowego Mistrza Polski rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, gdzie lider z wiceliderem ze sobą zagrają.

Kamil "Riptorek" Soszyński wygrywa klasyfikację MVP na PlayStation 4. Dzięki wywalczeniu awansu drużynowego razem z Jagiellonią Białystok daje to możliwość występu na pro-graczowi Warty Poznań – Maksymilianowi Zalewskiemu na finałach sezonu.

Na Xboksie zwycięża reprezentant Śląska Wrocław – Damian "natsu" Gajewski. Ten o 1 punkt wyprzedził walczącego o awans w 14. kolejce "bejotta".

Więcej esportu na TVPSport.pl
sanczezik, Tuesday, 23/02/21 09:44
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed