Fantastyczny finisz Legii Warszawa. "Wojskowi" mistrzem Polski w FIFA 21
Aż 15 kolejek wirtualnej Ekstraklasy w FIFA21 trzeba było czekać na wyłonienie mistrza sezonu zasadniczego. Ostatni weekend rozgrywek był pełen emocji. W bezpośredniej rywalizacji pomiędzy Legią Warszawa a Jagiellonią Białystok zwyciężyli "Wojskowi". Tym samym "Legioniści" przeskoczyli Jagiellonię w tabeli i zdobyli drużynowe mistrzostwo Ekstraklasa Games Pro.
Mecz tygodnia:
Legia Warszawa vs Jagiellonia Białystok
"milosz93" 3:1 "Riptorek" (PS4)
"Polako" 2:1 "Piterek" (XB1)

Transmisja z 15. kolejki Ekstraklasa Games Pro miała miejsce 21 lutego. W walce o tytuł Legię Warszawa reprezentowali Miłosz "milosz93" Bogdanowski (PS4) i Gracjan "Polako" Gołębiewski (XB1). Barw Jagiellonii Białystok bronili Kamil "Riptorek" Soszyński (PS4) i Piotr "Piterek" Kochan (XB1).

Przed startem ostatniej kolejki Ekstraklasa Games Pro kwestia zdobycia mistrzostwa fazy zasadniczej była sprawą otwartą. Pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami był tylko jeden punkt różnicy. Oznaczało to, że do przypieczętowania zdobycia tytułu lider — Jagiellonia — potrzebowała zwycięstwa na jednej z gamingowych platform lub remisowych rezultatów na obu konsolach. Legia do zwycięstwa potrzebowała odrobić jednopunktową stratę.

Od pierwszych minut do roboty wziął się reprezentant Jagielloni Białystok na PlayStation 4. Klasycznie dla rozgrywek Ekstraklasa Games, to na tej platformie odbył się pierwszy mecz. "Riptorek" niemalże w pełni kontrolował pierwszą połowę spotkania, ale nie mógł pokonać bramkarza rywali.

W 40. minucie pro-gracz "Dumy Podlasia" miał idealną okazję do objęcia prowadzenia. W dogodnej sytuacji z około 11. metrów Saint-Maximin w barwach Jagielloni uderzył w słupek. Kamil Soszyński emocjonalnie zareagował na tę sytuację, co wytrąciło go z koncentracji.

Kilka chwil później wspominania utrata "fokusu" została ukarana. Po akcji z kontrataku pierwsza groźna akcja Bogdanowskiego dała prowadzenie Legii. Efektywność jest najważniejsza w futbolu, także tym wirtualnym i tym samym to "Legionista" mógł cieszyć się z prowadzenia.

W 60. minucie wydawało się, że wszystko wraca pod kontrolę e-sportowca "Jagi". Indywidualnymi umiejętnościami popisał się Bruno Fernandes, a wyrównanie przyniósł strzał Cristiano Ronaldo.

To jednak tylko podkręciło emocje w tym spotkaniu. "Milosz93" dokonał personalnych zmian w desygnowanym składzie. Na boisku pojawił się Arjen Robben w wersji Flashback, który okazał się kluczowym zawodnikiem dla wyniku spotkania. Holender świetnie ułożoną lewą stopą kropnął finezyjnie z dystansu i było 2:1 dla Legii Warszawa.

Na niespełna 7 minut przed końcem "milosz93" postawił kropkę nad i. Po użyciu sztuczki "elastico" i minięciu ostatniego obrońcy, przy pomocy kolejnej ze sztuczek spotkanie zamknął Cristiano Ronaldo. Bogdanowski eksplodował z radości. Wiedział, że nie wypuści już prowadzenia w tym spotkaniu i da Legii 2 punkty przewagi w tabeli przed rewanżem na Xboksie.

"Riptorek" nie mógł być zadowolony z wyniku. Optycznie stanowił stronę dominującą w tym spotkaniu, ale to umiejętność wygrywania i doświadczenie czterokrotnego mistrza Polski wzięło górę w tej rywalizacji. Zaskoczenia wynikiem nie krył też reprezentant Legii. — Nie wiem, jak to jest możliwe, że wygrałem i to aż 3:1. W pierwszej połowie kompletnie nie istniałem. Szczęśliwa aura jest dla mnie w tym studiu i nie potrafię tu przegrać, a chyba w tym meczu jednak już powinienem. Kamil może się czuć lekko oszukany przez szczęście — powiedział Miłosz "milosz93" Bogdanowski po zwycięstwie nad przedstawicielem Jagielloni.

Mecz na Xboksie One wskazywany był na ten, gdzie Legia miała szukać swojej szansy na przeskoczenie Jagielloni. Po zwycięstwie "miłosza93" role się jednak odwróciły i to najmłodszy gracz ostatniej kolejki — "Piterek" (Jagiellonia) — musiał wygrać z Gracjanem "Polako" Gołębiewskim, jeżeli "Jaga" miałaby zdobyć tytuł mistrza sezonu zasadniczego. Dla obu zawodników końcówka sezonu to delikatny spadek formy, a to zapowiadało ciekawą rywalizację.

Pierwszą bramkę zdobyła Legia Warszawa. "Polako" świetnie podał prostopadle w kierunku Pelégo. Z piłką minął się obrońca "Jagi" i to wspomniany Brazylijczyk strzelił pierwszego gola. Czy powiedzenie komentatora wydarzenia Huberta Bugaja — Kto ma Pelégo ten wygrywa — się sprawdziło?

W 65. minucie "Polako" udowodnił, dlaczego przez wielu uznawany jest za najlepszego gracza w Polsce na Xboksie One. Gracjan Gołębiewski wykorzystał moment dekoncentracji swojego rywala, który dosłownie podał mu piłkę w pobliżu własnego pola karnego. Dwójkowo zagrali jeszcze Pelé z Mbappe i to Francuz dał Gołębiewskiemu dwubramkowe prowadzenie w tym spotkaniu.

"Piterek" nie składał broni. Kwadrans przed końcem złapał kontakt z rywalem po sztuczce "The Bridge Move" i bramce w wykonaniu Renato Sanchesa. "Duma Podlasia" przegrywała już tylko 1:2, a to zostawiało odrobinę nadziei dla sympatyków "Jagi" na odrobienie wyniku.

Na golu dla "Jagi" mecz się jednak zakończył. "Polako" nie wypuścił z rąk prowadzenia i już chwile później razem z "miloszem93" cieszył się ze zdobycia mistrzostwa sezonu zasadniczego Ekstraklasa Games Pro. Warto wspomnieć, że oprócz satysfakcjonującego tytułu pro-gracze Legii Warszawa zapracowali na gratyfikację finansową w postaci 12 tysięcy złotych.
Kwestia zdobycia drużynowego mistrza Polski nie zamyka jednak rywalizacji w rozgrywkach Ekstraklasa Games Pro. W dniach 22-23 marca odbędą się wielkie finały sezonu. Te transmitowane będą na żywo w TVP Sport. Zawodnicy, którzy uzyskali awans z rozgrywek dedykowanych profesjonalistom — zmierzą się ze zwycięskimi przedstawicielami rozgrywek open. Wśród pro-graczy zobaczyć będzie można wspomnianych wcześniej zawodników mistrza (Legii) i wicemistrza kraju (Jagiellonii), a także Maksymiliana "Zalewskyy" Zalewskiego z Warty Poznań i Damiana "natsu" Gajewskiego ze Śląska Wrocław.

Więcej esportu na TVPSport.pl
sanczezik, Tuesday, 23/02/21 09:48
 
comments (2)
 
 
1. 独播库,线上看,免费在线观看,电影,电视剧,动漫,视频网站,高清视频,Series,Movie,TV Shows,Online Free Watch, <a href="https://duboku.su">duboku</a>.
You make this information interesting and engaging. You give readers a lot to think about and I appreciate that kind of writing. Visit Us for. <a href="https://bestmassagechair.us/top-4-best-massage-chairs-under-2000-reviews/">Massage Chair Under 2000 </a>
<a href="https://bestmassagechair.us/irest-a382-robotic-massage-chair/">Irest Massage Chair Reviews</a>
<a href="https://kraftgunreviews.com/">Kraftgun</a>
<a href="https://kraftgunreviews.com/kraftgun-massage-gun-reviews/">Kraftgun Reviews</a>
 
 
 
Information:
  • info write comment not allowed