Znamy wszystkich uczestników Ekstraklasa Games
Rozgrywane 10 marca finały Ekstraklasa Games Open by Guseppe są już za nami. Decydujące spotkania wyłoniły triumfatorów, którzy zagrają w Finałach Sezonu Ekstraklasa Games. Najlepszy na konsoli Xbox okazał się Maciej "PAL I Invio" Bronowski reprezentujący barwy Górnika Zabrze, zaś na platformie PlayStation zwyciężył Kacper "Kapi98PL" Piszczek ze Śląska Wrocław.
Finały Ekstraklasa Games Open by Guseppe stanowiły zwieńczenie serii turniejów kwalifikacyjnych, które odbywały się od początku stycznia. Do decydującego etapu trafiło łącznie 32 reprezentantów klubów na obu platformach, zaś w środowym wydarzeniu wzięło udział po trzech zawodników z jednej i drugiej konsoli. To właśnie oni rywalizowali o końcowe zwycięstwo, które było premiowane grą na Finałach Sezonu Ekstraklasa Games.

Najlepszym zawodnikiem na konsoli Xbox został Maciej "PAL I Invio" Bronowski (Górnik Zabrze), który dwukrotnie – najpierw w finale drabinki wygranych, a następnie w wielkim finale – pokonał reprezentującego barwy Piasta Gliwice Daniela “Kanara” Kanarka. Rywal Bronowskiego zapewnił sobie miejsce w finale po wygranej z Patrykiem "Jokerem" Siajkowskim z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Podobną drogę w decydujących spotkaniach przeszedł triumfujący na platformie PlayStation Kacper "Kapi98PL" Piszczek. Zawodnik Śląska Wrocław wygrał w finale Winners Bracket z Jakubem “mrowinho” Mrowickim, a potem również w wielkim finale, po tym, jak jego rywal rozprawił się w dolnej drabince z Szymonem “TheGameSimonem” Bartkiewiczem.

Końcowa klasyfikacja Ekstraklasa Games Open by Guseppe na Xbox:
Maciej "PAL I Invio" Bronowski - Górnik Zabrze
Daniel “Kanar” Kanarek - Piast Gliwice
Patryk “Joker” Siajkowski - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Końcowa klasyfikacja Ekstraklasa Games Open by Guseppe na PlayStation:
Kacper “Kapi98PL” Piszczek - Śląsk Wrocław
Jakub “mrowinho” Mrowicki - Górnik Zabrze
Szymon “TheGameSimon” Bartkiewicz - Legia Warszawa

Zwycięzcy Ekstraklasa Games Open by Guseppe zdobyli przepustkę na Finały Sezonu Ekstraklasa Games, na których zobaczymy również w akcji sześciu zawodników z rozgrywek Ekstraklasa Games Pro. Najlepsi gracze sezonu powalczą o awans na Global Series Play-offs, czyli zmagania będące przedsionkiem do Mistrzostw Świata.

Finały Sezonu Ekstraklasa Games odbędą się 22-23 marca. Transmisja z rozgrywek dostępna będzie na antenie TVP Sport.


sanczezik, Thursday, 11/03/21 12:19
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed