Błachu i Strav1x zagrają w finałach PKO Bank Polski Ekstraklasa Games!
Dwa dni pełne esportowych wrażeń i wszystko stało się jasne. Błachu i Strav1x okazali się najlepsi podczas barażów dywizji open PKO Bank Polski Ekstraklasa Games, dzięki czemu zapewnili sobie awans do finałów sezonu.


W rozgrywkach wieńczących zmagania w ramach dywizji OPEN wzięło udział ośmiu zawodników sezonu zasadniczego. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy w których rozgrywali spotkania w systemie “każdy z każdym”.

Awans do play-offów rozgrywek z grupy A zapewnili sobie Szymon “Błachu” Błachowiak oraz Adrian “Strav1x” Strawiński. Pierwszy z wspomnianych graczy, który zakończył sezon zasadniczy bez żadnej porażki, wygrał wszystkie trzy spotkania i znalazł się na pierwszym miejscu w swojej grupie. W grupie B najlepszy był za to Michał “Michas” Pałka, który uplasował się przed Mateuszem “Zbiegu” Zbiegiem.

Faza pucharowa należała do zdecydowanego faworyta całych rozgrywek, Błacha. Zwycięzca sezonu zasadniczego w dywizji OPEN pokonał 2:0 Zbiega (6:1, 2:1), a następnie rozprawił się ze Strav1xem w finale drabinki wygranych (5:1, 3:2, 4:3). Zwycięstwo to dało Błachowiakowi bezpośredni awans do finałów sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasa Games.

Drugą przepustkę do play-offów zgarnął wcześniejszy grupowy rywal Błacha, Strav1x. Strawiński najpierw pokonał 2:0 Michasia (3:0, 3:2) w półfinale, a po porażce z faworytem rozgrywek zanotował ponowne zwycięstwo z tym samym rywalem w decydującym meczu. Finał dolnej drabinki zakończył się wynikiem 3:1 (2:4, 2:1, 1:0, 3:2).

Obecnie znamy już sześciu zawodników, którzy zagrają w finałach sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasa Games. Błachu i Strav1x dołączyli do najlepszych graczy dywizji PRO, czyli do Furmana, Zalewskyy’ego, milosza93 oraz Dewidka. Stawkę play-offów uzupełni dwóch graczy wyłonionych w barażach PRO, które odbędą się już 9-10 kwietnia.

Partnerem tytularnym turnieju Ekstraklasa Games jest PKO Bank Polski, a oficjalnymi partnerami KFC oraz Media Expert. W projekt zaangażowane jest także grono partnerów, doskonale znających świat esportu i mających ogromne doświadczenie w realizacji najważniejszych projektów w polskim gamingu. Strategicznym partnerem medialnym jest Frenzy / Polsat Games, w którego studiu odbywać się będą wszystkie eventy nagraniowe. Kluczowa jest także współpraca z wydawcą gry FIFA 22 – Electronic Arts. Agencją esportową odpowiedzialną za koordynację turnieju jest ESL Gaming Polska. Nad całością projektu oraz jego komercjalizacją czuwa agencja marketingu sportowego Sportfive Polska. Agencją odpowiedzialną za komunikację social media na dedykowanych kanałach jest eMinePro.
sanczezik, Tuesday, 15/03/22 08:16
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed