Piko i Tomek601 z awansem do finałów PKO Bank Polski Ekstraklasa Games!
To był weekend wypełniony po brzegi emocjami, triumfami, a także porażkami. Finalnie tylko dwóch zawodników mogło wznieść pięść w geście triumfu. Awans do finałów PKO Bank Polski Ekstraklasa Games uzyskali reprezentanci Pogoni Szczecin i Górnika Zabrze - Nikodem “Piko” Pawlak oraz Tomasz “Tomek601” Legut.
W sobotnie południe rywalizację o upragniony awans do finałów rozpoczynało ośmiu zawodników. Wśród nich znajdowali się zarówno Ci najbardziej uznani na polskiej scenie gracze, jak i wschodzące gwiazdy. Cała stawka została podzielona na dwie grupy, w których walka toczyła się przez pierwszy dzień zmagań.

Już na etapie grupowym z turniejem pożegnał się Kamil “Riptorek” Soszyński, który na przestrzeni ostatnich lat niejednokrotnie udowadniał swoją wartość w krajowych mistrzostwach. Za burtę barażów po szalonym starciu wyleciał także Marcin “mRN” Sczes, a pechową stawkę uzupełnili Mateusz “Laueritto” Lauer i Jan “Jancio” Wójcik.

Do drugiego dnia zmagań przystąpiło czterech zawodników, jednak tylko dwóch z nich mogło sięgnąć po upragniony awans. Pierwszy z fazy pucharowej barażów wypadł gracz krakowskiej Wisły. Bartosz “bejott” Jakubowski uległ przedstawicielowi stołecznej Legii - Gracjanowi “Polako” Gołębiewskiemu. Ten nie wykorzystał jednak szansy i w starciu decydującym o promocji, po pięciomeczowym dreszczowcu musiał uznać wyższość rywala (1:0, 0:1, 2:3, 2:1, 1:2).Jego katem okazał się Tomek601, który jednak swoją pierwszą szansę na awans zmarnował. W jego batalii z Piko emocji nie brakowało, a do rozstrzygnięcia również potrzebne było rozegranie pięciu starć.

Obok zawodników Pogoni Szczecin oraz Górnika Zabrze w kwietniowych finałach PKO Bank Polski Ekstraklasa Games wystąpi sześciu innych graczy:

Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski (Lechia Gdańsk)
Miłosz "Miłosz93" Bogdanowski (Radomiak Radom)
Kacper "Furman" Furmanek (Lech Poznań)
Dawid "Dewidek" Kamasiński (Piast Gliwice)
Szymon "blachu_" Błachowiak
Adrian "'Strav1x" Strawiński

Zwieńczenie sezonu już za niespełna dwa tygodnie - w dniach 9-10 kwietnia.

Partnerem tytularnym turnieju Ekstraklasa Games jest PKO Bank Polski, a oficjalnymi partnerami KFC, Media Expert i Hisense. W projekt zaangażowane jest także grono partnerów, doskonale znających świat esportu i mających ogromne doświadczenie w realizacji najważniejszych projektów w polskim gamingu. Strategicznym partnerem medialnym jest Frenzy / Polsat Games, w którego studiu odbywać się będą wszystkie eventy nagraniowe. Kluczowa jest także współpraca z wydawcą gry FIFA 22 – Electronic Arts. Agencją esportową odpowiedzialną za koordynację turnieju jest ESL Gaming Polska. Nad całością projektu oraz jego komercjalizacją czuwa agencja marketingu sportowego Sportfive Polska. Agencją odpowiedzialną za komunikację social media na dedykowanych kanałach jest eMinePro.
sanczezik, Monday, 28/03/22 11:51
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed