FURMAN Z LECHA POZNAŃ TRIUMFATOREM PKO BANK POLSKI EKSTRAKLASA GAMES!
Kacper “Furman” Furmanek został triumfatorem PKO Bank Polski Ekstraklasa Games. W wielkim finale rozgrywek sezonu 2021/2022 reprezentant Lecha Poznań pokonał Szymona “Błachu” Błachowiaka - prywatnie także kibica “Kolejorza”.


Emocje podczas Wielkiego Finału PKO Bank Polski Ekstraklasa Games towarzyszyły nam już od pierwszych spotkań fazy grupowej. W grupie A niepokonany okazał się Maksymilian “Zalewskyy” Zalewski z Lechii Gdańsk, który przegrał tylko jedno starcie z Adrianem “Strav1xem” Strawińskim. To właśnie Strav1x, który awansował do najważniejszych rozgrywek z dywizji OPEN, zajął drugą lokatę w grupie, niespodziewanie pokonując w decydującym meczu Nikodema “Piko” Pawlaka z Pogoni Szczecin.

W grupie B równych nie miał sobie Kacper “Furman” Furmanek. Reprezentant Lecha Poznań wygrał bez potknięcia z Miłoszem ”miloszem93” Bogdanowskim z Radomiaka i Tomaszem “Tomkiem601” Legutem z Górnika Zabrze. Problemy napotkał jedynie w pojedynku z Szymonem “Błachu” Błachowiakiem. Młody zawodnik i dominator dywizji OPEN zajął drugie miejsce w grupie i również zapewnił sobie awans do fazy pucharowej.Finałowy dzień zmagań lepiej rozpoczął się dla zawodników, którzy awansowali z grupy B. Błachu pokonał bez straty spotkania Zalewskyy’ego, zaś Furman rozprawił się w dwóch starciach ze Strav1xem. W bezpośrednim meczu obu zwycięzców lepszy okazał się Błachowiak, który miejsce w wielkim finale zapewnił sobie w ostatniej minucie dogrywki rozstrzygającego spotkania. To z kolei oznaczało dla Furmanka przeprawę przez drabinkę przegranych.

O wielki finał reprezentantowi Lecha przyszło zmierzyć się z Zalewskyym z Lechii Gdańsk, który wcześniej rozprawił się ze Strav1xem. Przedostatnie spotkanie dostarczyło nam nie lada emocji - pierwsze dwa pojedynki padły łupem Zalewskiego. Furman zdołał jednak doprowadzić do wyrównania, a to spowodowało, że o awansie decydowało piąte starcie. Efektowny powrót Furmanek przypieczętował trzecim zwycięstwem, co zapewniło mu miejsce w wielkim finale i grę o mistrzowski tytuł z Błachem.

Mecz decydujący o tytule był prawdziwą gratką dla miłośników FIFA 22. Rozpoczynający finał z zaliczką 1-0 Błachu triumfował również w pierwszym meczu, dzięki czemu przybliżył się do upragnionego zwycięstwa. Furman nie dał za wygraną, zrewanżował się w kolejnych dwóch starciach i postawił kropkę nad “i” w pojedynku o tytuł, ostatecznie zwyciężając wynikiem 3:2.Świeżo upieczony Mistrz PKO Bank Polski Ekstraklasa Games zgarnął nagrodę główną w wysokości 20 000 złotych i wywalczył awans do ścisłych kwalifikacji do Mistrzostw Świata FIFAe World Cup. Wicemistrz Szymon “Błachu” Błachowiak zainkasował 15 000 złotych, zaś w ręce trzeciego w klasyfikacji Maksymiliana “Zalewskyy’ego” Zalewskiego trafił czek na 10 000 złotych.

Partnerem tytularnym turnieju Ekstraklasa Games jest PKO Bank Polski, a oficjalnymi partnerami KFC oraz Media Expert. Partnerem Wielkiego Finału była firma HyperX - uznany w świecie gamingu i esportu producent akcesoriów gamingowych. W projekt zaangażowane jest także grono partnerów doskonale znających świat esportu i mających ogromne doświadczenie w realizacji najważniejszych projektów w polskim gamingu. Strategicznym partnerem medialnym jest Frenzy / Polsat Games, w którego studiu odbywać się będą wszystkie eventy nagraniowe. Kluczowa jest także współpraca z wydawcą gry FIFA 22 – Electronic Arts. Agencją esportową odpowiedzialną za koordynację turnieju jest ESL Gaming Polska. Nad całością projektu oraz jego komercjalizacją czuwa agencja marketingu sportowego Sportfive Polska. Agencją odpowiedzialną za komunikację social media na dedykowanych kanałach jest eMinePro.
sanczezik, Monday, 11/04/22 05:06
 
comments (0)
 
 
No comments yet.
 
 
Information:
  • info write comment not allowed